Cepli Dosya Nedir? Ne işe yarar?

Firmalar her zaman hedef kitlelerinin zihninde olumlu bir izlenim oluşturmak için uğraşırlar. Bunun için reklam ve tanıtım amaçlı kullanılan broşür, el ilanı, kartvizit gibi materyallerden yararlanırlar. Eğer bunlar insanlara ayrı ayrı uzatılırsa hiçbiri dikkatlerini çekmeyebilir, kaybolabilir veya insanlar bu materyalleri yanlarında taşımak istemeyebilir. İşte tam bu noktada firmaların imdadına cepli dosyalar yetişiyor.

Cepli Dosya Nedir?

Cepli dosya önemli belge ve bilgileri bir arada tutup bunları insanlara profesyonel bir şekilde sunmak için etkili bir materyaldir. Cepli dosyalar sayesinde firmalar, kurumsal baskı ürünlerini toplu bir şekilde hedef kitlelerine aktarabilir. Böylece insanların gözünde değeri hızla artan bir firmaya dönüşür.

Cepli Dosya Ne İşe Yarar?

Cepli dosyaları firmanız için gereksiz olarak görebilirsiniz. Ancak bu ürün firmanızın kurumsal kimliğini güçlendirmeniz için en önemli materyallerden biridir.

Farklı İnsanlara Hitap Etmenizi Sağlar

Her insanın farklı özellikleri ve alışkanlıkları vardır. Bazı insanlar detaylı bir şekilde ne iş yaptığınızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi görmek ister. Bazıları ise sadece ihtiyacı olan şeyi almak için sizinle en kolay yoldan iletişime geçmeye çalışır.  

Cepli dosya her insana hitap edebileceğiniz mükemmel bir materyaldir. Tabi ki insanların tercihlerini önceden bilemezsiniz. Ama cepli dosyaların içine ekleyeceğiniz broşür, el ilanı veya kartvizit gibi materyalleri onlara alternatif olarak sunabilirsiniz. Böylece insanlar isterlerse broşürlerinize bakıp tanıttığınız ürün veya hizmeti detaylı inceleme fırsatı bulabilecek, isterlerse de hızlı bir şekilde ihtiyacını giderebilmek için kartvizitinizdeki bilgilerden sizinle iletişime geçeceklerdir.

Profesyonel Marka İmajını Yansıtır

İnsanlar işini iyi yapan, profesyonel firmalarla çalışmayı tercih ederler. Üst düzey teknolojilerle ve deneyimli bir ekiple çalışıyor olabilirsiniz. Peki insanların bundan haberi var mı? Onlar için gerçekten profesyonel bir firma mısınız? Siz onlara kendinizi göstermezseniz, onlar sizi görmek için uğraşmayacaklardır. Tanıtımınız için gerekli olan her materyali müşterilerinize sunmalısınız. Böylece insanların sizi tanıması ve size güvenmesi daha kolay olacaktır.

Firmadaki Verimliliği Artırır

Sunum dosyası olarak da bilinen cepli dosyalar, müşterilere etki ettiği kadar çalışanların firma hakkındaki düşüncelerini de etkiler. Cepli dosyaların işletme içinde ve dışında yapılacak olan iletişimlerde kullanılması çalışanların firmanın misyonundan ve vizyonundan haberdar olmasını sağlar. 

Cepli dosyalar, müşteriler ya da çalışmalar hakkındaki bilgileri toplu bir şekilde tutarak işletmenizde daha az çatışma ve karışıklık olmasına imkan tanır. Böylece firmanızda dostane bir hava olur ve çalışanlarınızın verimliliği artar.

Cepli Dosya Kullanım Alanları

Cepli dosyaların kullanım alanı oldukça geniştir. Reklam ve pazarlama ajansları, emlakçılar, seyahat acenteleri, bankalar, hukuk büroları, hastaneler, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve birçok meslek grubu çalışmalarında cepli dosyaları kullanmaktadır.

Fuarlar

Ticaret fuarlarında mallarınızı ve hizmetlerinizi sergilemek istiyorsanız, cepli dosyalar en mükemmel tanıtımı yapabilmeniz için oldukça gereklidir. Birisi sunduğunuz ürün veya  hizmete ilgi gösterdiğinde hemen ona önceden hazırlamış olduğunuz cepli dosyanızı verebilirsiniz. İnsanlara fuar boyunca diğer firmalar tarafından birçok materyal dağıtılacaktır. Sizin materyallerinizin diğerlerinin arasına karışmamasını istiyorsanız, cepli dosyaları mutlaka kullanmalısınız.

Medya İle İlişkiler

Medyayla sürekli olarak etkileşimde mi bulunuyorsunuz? Medya çalışanlarına sunacağınız basın bültenini ve firmanızla ilgili bütün bilgileri tek bir cepli dosyada birleştirerek onların sizi tanımasını kolaylaştırabilirsiniz. Bu da şirketinizin basında daha fazla yer almasını sağlar.

Sunumlar ve Teklifler

Firmanız hakkında sunum yaparken elinizde firmanızın logosunun ve adının yer aldığı bir cepli dosyayı taşımanız, potansiyel müşterileriniz üzerinde uzun süreli bir etki bırakmanızı sağlayacaktır. Ayrıca bir kişi ya da kuruma yapacağınız fiyat veya iş gibi teklifleri cepli dosyalar içerisinde vermeniz, tekliflerinizin daha detaylı bir şekilde değerlendirilmesine olanak tanır.

Satış Sonrası Hizmetler

Bir ürünü veya hizmeti müşteriye sattıktan sonra firma ve müşteri arasındaki bağı koparmamak çok önemlidir. Örneğin, sattığınız bir ürünün garanti belgesi veya kullanım kılavuzu varsa bunu bir cepli dosya içerisinde müşterinize sunabilirsiniz. Böylece müşteriniz firmanızın kurumsallığından emin olarak sizinle uzun yıllar çalışmak isteyecektir.

Marka imajınıza etki edebilecek birçok materyal vardır. Cepli dosyalar diğer tanıtım ve pazarlama araçlarını da içine alarak insanların karşısına daha güçlü bir kurumsal görünümle çıkmanızı sağlar. Tabi bunun için kaliteli bir baskı işletmesiyle çalışmanız gerekir. İnsanlara baskı kalitesi düşük bir cepli dosyayla tekliflerinizi, materyallerinizi veya belgelerinizi sunarsanız sizi fazla ciddiye almayabilirler. Hatta bu durum marka imajınızı kötü yönde etkileyebilir. 

Ceptematbaa, ileri teknoloji baskı hizmeti ve deneyimli personel ekibiyle marka imajınızı şaha kaldıracak cepli dosyaları sizin için üretiyor. İnternet sitemiz üzerinden zahmetsizce vereceğiniz siparişlerinize en uygun fiyatlarla ve kısa sürede kavuşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

;
WhatsApp Destek
Matbaa Destek Hattı
Yardıma mı ihtiyacınız var? Bize yazın!
Matbaa Destek Hattı
Yardıma mı ihtiyacınız var? Bize yazın!