Anasayfa / Promosyon Ürünleri / Oto Kokusu

Oto Kokusu

Oto Kokusu Baskı Özellikleri
 • Baskı Yönü: Çift Yön
 • Baskı Rengi: 4 Renk CMYK
 • Kağıt: Kalın Koku Kartonu
 • Kesim: Özel Kesim
 • Üretim Süresi: 10 iş Günü

Ebat

Koku

Adet

Fiyat: 390,00 TL +KDV

Kdv dahil: 460,20 TL

Oto Kokusu Şablonları

Tasarımınız için hazır şablonlardan faydalanın.

Oto Kokusu Baskı Detayları

Koku alma, insanın günlük duygularının yüzde 75’ini etkiler ve 24 saat boyunca sürekli açık olan tek duyudur. Beynin yaratıcılık ve hafıza bölümünde yer alan koku alma duyusu; insanların nesneler, durumlar ya da olaylarla kurdukları bağ arasında da önemli bir köprü görevi görür. Bir insanın parfüm kokusunu bir başka yerde duyumsamak bile, zihnimizde hemen o insanı canlandırmak için yeterlidir. Çok eskiden bile olsa sık gidilen bir ortamın kokusunu seneler sonra duyumsamak, zihninizde sizi yeniden o mekana götürebilir. İnsanlar, mekanlar ya da olaylar için bir kimlik haline gelebilen koku, günümüzde markaların da kimliklerini güçlendirmek için stratejik olarak başvurduğu yöntemlerden biri haline gelmiştir. Bu yöntemlerin en sık uygulananlarından biri de oto kokusu promosyon aktiviteleridir.

Özellikle büyük şehirlerde zamanın büyük bir kısmının trafikte geçtiği düşünülürse, arabanın içindeki havanın sürekli taze ve hoş kokulu tutulması da önemli bir hale gelir. Günümüzde markalar, hem araç içinde geçirilen zamanı daha kaliteli kılmak hem de bunu yaparken marka bilinirliğini güçlendirmek adına, müşterilerine promosyon olarak oto kokusu hediye ederler. En çok tercih edilen tasarımlardan biri ise her daim görünür olan ipli oto kokusu çeşitleridir. Marka logosunun ya da sloganının oto kokusu üzerine basılı olduğu tasarımlar hem kişide marka hafızasını güçlendirir, hem de marka algısını birbirinden hoş esanslarla ilişkilendirerek zihinde kalıcı bir etki bırakır.

Oto Kokusu Teknik Baskı Özellikleri

 • Oto kokusu çeşitleri; kokunun kalıcılığını maksimum düzeye getiren kalın koku kartonuna sahip olup, üzerine kaliteli baskı tasarımları yapmak için elverişlidir.
 • Dilediğiniz renkteki ve şekildeki tasarımlarınız 7x7 ebatlı özel kağıtlar üzerine hazırlanabilir. Seçiminizi kolaylaştırmak adına hazır şablon örneklerine Ceptematbaa web sitesinden göz atabilirsiniz.
 • Üst tarafındaki ip sayesinde, aracın herhangi bir yerine asılabilen ipli oto kokusu ürünleri yol boyunca sürücünün eşlikçisi olur.
 • Oto kokusu ürünleri üzerine çift taraflı baskı yapılabilir; böylece araç seyir halindeyken kendi etrafında dönen ürünün hem arkasındaki hem de önündeki bilgiler rahatlıkla görülebilir. Tasarımın yüzeyi verimli şekilde kullanılmış olur.
 • 4 renk CMYK baskı yapılabilmesi sayesinde; istenilen her renk, koku kartonu üzerine kalitesi bozulmadan basılabilir ve bu tasarımlar özel kesimlidir.
 • Oto kokusu promosyon ürünleri; okyanus, kavun, elma, limpo, vanilya ve dağ çiçeği olmak üzere farklı esanslarla tasarlanabilir.

Etkili Bir Oto Kokusu Siparişi İçin Püf Noktaları

 • İpli oto kokusu için tercih edeceğiniz esansın, kurum ya da kişi kimliğinizi en iyi şekilde yansıtıyor olmasına önem göstermelisiniz. Seçeceğiniz koku, markanızın hangi esansla hatırlanıyor olacağına dair önemli bir kriter.
 • Tasarım üzerinde yer alan bilgilerin güncel olmasına çok dikkat etmelisiniz. İletişim bilgileriniz, koku kartonu üzerinde muhakkak yer alması gereken veriler arasında olmalıdır.
 • Oto kokularını kendi logonuz şeklinde tasarlayarak marka imajınızı güçlendirebilirsiniz.
 • Koku tasarımı üzerinde markanıza dair bir bilgi aktarımı yapmak istiyorsanız, bu bilgilerin okunaklı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Yazı fontunu tasarıma göre okunaklı olacak şekilde belirlemeniz gerekir.

Ürün Yorumları


0 0 Yorum

Çok İyi

0

İyi

0

Fena Değil

0

Kötü

0

Çok Kötü

0

Ürün Kalitesi

Gönderim Hızı

Sipariş Kolaylığı


Toplam 0 müşteri yorumu.


Soru & Cevap

Soru Sor
Soru Konusu*

Gönderi yaparak Şartlarımızı kabul etmiş olursunuz ve Gizlilik Politikamızı onaylamış olursunuz.

0 sorudan 0 tanesi gösteriliyor

WhatsApp Destek
Matbaa Destek Hattı
Yardıma mı ihtiyacınız var? Bize yazın!
Matbaa Destek Hattı
Yardıma mı ihtiyacınız var? Bize yazın!